YDS

YDS hazırlık gruplarının programları bu alanda birçok kitap yayınlamış, uyguladıkları öğretim sistemi ve test çözüm teknikleriyle öncü olan Suat GÜRCAN ve Rıdvan GÜRBÜZ tarafından hazırlanmaktadır ve YDS hazırlık gruplarında dersler bu alanda yayınları olan ve YDS konusunda uzmanlaşmış, bugüne kadar önde gelen çeşitli üniversitelerde görev almış ve almaya devam eden deneyimli YDS uzmanları tarafından verilmektedir.

ENGLISH EXAM CENTER DİL AKADEMİSİ’nde YDS’ye hazırlık gruplarımıza katılabilmeniz için en az Orta Düzey (Intermediate) İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıca, daha önce YDS sınavına girdiyseniz sonuç belgenizi sunmanız, yoksa kurumumuzca hazırlanmış olan YDS seviye tespit sınavımıza kurumumuzda ya da internet adresimizde girerek en az orta seviyede (35+) bir puan almanız gerekmektedir. Eğer seviye tespit sınavımızdan 35+ bir puan aldıysanız ya da daha önce girmiş olduğunuz YDS sınavlarından 35-40 değerinde bir notunuz varsa YDS gruplarımıza katılabilirsiniz. Altyapınız bu seviyede değilse sizleri YDS ÖN HAZIRLIK gruplarımıza yönlendiriyoruz.

YDS GRUPLARIMIZ HAKKINDA GENEL BİLGİLER
                                     

YDS programlarımız 120 ders saatinden oluşmaktadır.
  • Kurslarımız hafta içi gündüz, hafta içi akşam ve hafta sonları yapılan derslerle sürdürülmektedir. 
Hafta içi gündüz ve hafta sonu 09:30 – 13:00 ve 13:30 -17:00 oturumlarımız mevcuttur.
Hafta içi akşam gruplarımızda ise 18:15-21:45 arasında yapılmaktadır.
Bir kurs süresi haftalık ders saatlerine göre 2,5 ila 4 ay arasında değişmektedir.

ENGLISH EXAM CENTER DİL AKADEMİSİ’nde YDS grupları mümkün olduğu kadar adayların notlarına göre ayrılmaktadır ve olabilecek en homojen gruplar oluşturulmaktadır.

ENGLISH EXAM CENTER DİL AKADEMİSİ’nde diğer kurumlardan farklı olarak grup dersleri başlamadan önce kayıtlı olduğunuz tarihten itibaren tüm adaylara kendi seviyelerine göre okuma ve kelime odaklı uzaktan eğitim çalışma programları verilir ve dersler başlamadan önce adayların İngilizce'ye dair bilgi birikimlerini artırmaları sağlanır.

ENGLISH EXAM CENTER DİL AKADEMİSİ’nde kayıt olunan tarihte Okuma ve Kelimeye yönelik yayınlarımız verilmektedir, online sistemlerimiz olan www.passagework.com ve www.uzaktanyds.com şifreleri ve bu materyallerin nasıl çalışılacağına dair çalışma programı da öğrencilerimize sunulmaktadır.

YDS KURSLARIMIZIN FORMATI

ENGLISH EXAM CENTER DİL AKADEMİSİ’nde uygulanan YDS kurslarımızda, 120 ders saatinin yaklaşık 40 ders saatinde YDS Sınav Stratejileri kitabımızın 1.cildi takip edilerek Gramer Konu anlatımları ve detaylı test çözümleri yapılmaktadır. Bu süreçte göreceğiniz konu anlatımları sınavda hem gramer sorularını kolaylıkla yapmanızı hem de tüm gramer yapılarına, cümle dizilimlerine, kısaltmalara vs. hâkim olarak tüm sınavda okuduğunuzu daha kolay ve daha hızlı anlamanızı sağlayacaktır. Ayrıca ilk günden başlayarak her oturumun son dersinde YDS READERS yayınımızdan ve çeşitli kaynaklardan Okuma ve Kelime Çalışmaları yapılmaktadır. Diğer bir deyişle gramer konu anlatımları süreci ile birlikte ilk günden başlayarak okuma ve kelime çalışmaları da yapılmaktadır. Bu sayede Okuduğunu Anlama ve Kelime üzerine kurulu olan YDS’ye hazırlık süreci kolaylaşmaktadır. Ayrıca ara deneme sınavları ile de öğretilen konular pekiştirilmektedir.
Gramer Konu Anlatımlarını ve testlerini bitirdikten sonraki 40 ders saatinde Sınav Stratejileri kitabımızın 2.cildi takip edilerek sınavda karışınıza çıkacak tüm Soru Tipleri üzerinde durulmaktadır. Cümle Tamamlama Soruları Nasıl Çözülmelidir? gibi başlıkları takip ederek sınavdaki tüm soru tiplerine dair stratejiler verilerek devamında özgün testler çözülmektedir. Bu süreçte de ilk 40 saatte olduğu gibi Okuma ve Kelime çalışmaları devam etmektedir. Diğer bir deyişle, YDS SINAV STRATEJİLEİR kitabı ile birlikte paralel olarak YDS READERS ve YDS DICTIONARY yayınlarımızdan Okuma ve Kelime çalışmaları yaparak sınav için gerekli olan tüm beceriler eş zamanlı olarak geliştirilmektedir. Ayrıca ara deneme sınavları ile de öğretilen konular pekiştirilmektedir.

Sürecimizin son 40 ders saatinde ise tüm konular detaylı bir şekilde bitirildiği için artık deneme sınavları süreci başlamaktadır. Bu süreçte Test Your YDS Level yayınımızdan geçmiş yıllara ait 10 deneme sınavı ile Özgün olarak hazırlamış olduğumuz 10 deneme sınavı, sınav formatında fasiküller halinde adaylara sunulmaktadır ve bu sınavların detaylı çözümleri yapılarak da sınav için tüm hazırlıklar tamamlanmaktadır. Ayrıca sınavdan önce okullarda 2 kez yapılan Türkiye geneli YDS deneme sınavları ile de “Gerçek Sınav – gerçek Mekan” parolamızla öğrencilerimiz YDS öncesindeki son provalarını yapmaktadır.

120 ders saatlik süre içinde tüm adaylar www.uzaktanyds.com ve www.passagework.com sitelerimizden de faydalanmaktadır. www.uzaktanyds.com sitemizde bulunun yaklaşık 150 saatlik eğitim videoları sayesinde öğrencilerimiz dershanede öğrenilen konuları pekişmekte ya da istedikleri konuları ve testleri tekrar edebilmektedir. www.passagework.com sitemizde bulunan yaklaşık 700 okuma parçası ve 15.000 kelime sayesinde de öğrencilerimiz Okuma ve Kelime konusunda kendilerini geliştirebilmektedir.

HAKKIMIZDA

English Exam Center, bugüne kadar İngilizce sınavlara hazırlanırken on binlerce adaya ışık tutmuş birçok yayına imza atmış olan ve halen İngilizce sınavlar üzerine dersler veren İngilizce öğretmenleri Suat GÜRCAN ve Rıdvan GÜRBÜZ tarafından kurulmuştur.

Adres: Mithatpaşa Caddesi, No:33 Kızılay, Çankaya/Ankara
Telefon: (0312) 417 69 10
Faks: (0312) 417 65 92
BANKA HESAP BİLGİLERİ
BANKA ADI: Garanti Bankası
IBAN: TR30 0006 2000 5280 0006 2974 00
HESAP SAHİBİ: DİL AKADEMİSİ EĞİTİM VE YAYINCILIK HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Son Tweetler

Facebook