SPEAKING

 Konuşma" gruplarımızın programları


 
ACADEMIC SPEAKING - GRUP 1Başlangıç Tarihi:

         
         08/06/2015 
 
Bitiş Tarihi:

         
         02/09/2015 


Ders Günleri:

   
  Pazartesi - Çarşamba 


Ders Saatleri:


       
         18:30 - 21:30 


 Kontenjan Durumu:

Var 


Let's Speak English Club

 

   

Herkes İngilizce Konuşabilir. 

Bir dili bilmek demek o dilde dört temel beceriye sahip olmak demektir. Kısaca, bir dilde okuduğunu ve dinlediğini anlayabilmek,  yazıp ve konuşabilmek o dile hakim olmak demektir. Günümüzde, ilk, orta, lise ve hatta üniversitelerde yıllarca İngilizce eğitimi sunulmasına ve bir yığın özel kursların sunduğu çeşitli programlara rağmen,  öğrencilerin hala bu dört temel beceriye,  özellikle İngilizce konuşma becerisine ya hiç ya da çok az sahip oldukları inkar edilmez bir gerçek haline gelmiştir. Yıllarını İngilizce eğitimine harcayan insanlar için bu durum acı bir hüsran ve büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştır. Peki Neden?

Yıllarca İngilizce eğitimi görmelerine rağmen insanların hala bu dilde yeterince konuşma becerisine sahip olamama nedenleri birçok faktöre bağlanabilir, ama hiç kuşkusuz en önemli ve en temel sebeplerin başında gelen bu dilde yapılan eğitim sistemidir.

Günümüzün birçok şartına cevap vermek için, şuandaki İngilizce eğitim sistemi çoğunlukla Product-oriented’ ( Sonuca Yönelik )  temeline dayanmaktadırYani, mevcut eğitim sistemi öğrencilere belli bir sonucu elde ettirmek için kurulmuştur. Örneğin, YDS ve hatta TOEFL, TOEIC ve IELTS gibi sınavlar öğrencilere İngilizce dilinin spesifik bölümlerinden test yaparak ve onlara belli bir puan sunarak, onların İngilizce bilgi ve becerilerinin seviyesini tespit etmektedir.  Fakat bu sınavlarda ya konuşma bölümünden test yapılmamaktadır ya da çok az ve sınırlı bir test yapılmaktadır ve netice itibari ile ne yazık ki bu sınavlarda yüksek puanlar alan kişiler bile yeterince İngilizce konuşma becerisine sahip olamamaktadırlar.

Dolayısıyla, ortaya bu gerçek çıkmaktadır ki İngilizce konuşabilme becerisine sahip olmak için özellikle bu bölümde Skill-oriented’ (Beceriyi Geliştirmeye yönelik) eğitim almak gerekiyor. Birçok eğitim kurumu bu bölüme yönelik kurslar ve programlar sunmalarına rağmen, maalesef kursa katılımcılarda nerede ise hiçbir gelişme görülmüyor. Anlaşılan çok ciddi ve verimli bir eğitim sistemi kurulup ve tecrübeli eğiticiler tarafından İngilizce konuşma eğitim programı sunulması ve bu konuda elde edilebilir bir sonuca ulaşmak inkar edilmez bir gerçek haline gelmiştir.

 

 'Grammar Kills Your English Speaking.'

ENGLISH EXAM CENTER ( EEC )’de, İngilizce eğitiminde 20 yıllık tecrübeye sahip olan Dr. Ferit Fethi, İngilizce konuşma programında kendi eğitim sistemini kurmuştur. Bu sistem tamamen bilgisayar laboratuvarında, teknoloji ve güncel yazılım programlarına, internete ve canlı seminerlere, online konuşmalara, bireysel ve grup çalışmalara dayanmaktadır. Bu eğitim sisteminde sınıfın ortak ilgi alanları keşfedilmekte ve ona göre öğrencileri eğlendirme, bilgilendirme ve onların kişisel boyutlarını geliştirme amacı ile aşağıdaki programlar sunulmaktadır. 

 Sunulan Programlar

1. Bireysel ve grup tartışmaları

2.  Güncel konular üzerinde fikir alışverişi

3. Toplumda değişik pozisyon ve rollerde ikili konuşmalar

4. Toplum önünde konuşmalar

5. Kişisel gelişimi üzerinde dünya çapında ünlü uzmanların ( Jim Rohn, Anthony Robbins, Zig Ziglar, Vb. Kişilerin) seminerlerini ve bu konuda çeşitli filmler ve animasyonlar sunarak öğrencilerin konuşma motivasyonlarını geliştirmek için değişik sınıf aktiviteleri.

6. Değişik yazılım programlarındaki karakterlerin yerine geçip, onlarla konuşma imkanı bulabilmek.

7. Internet ile sınıfta canlı bağlantılar sağlayıp, dünyanın diğer ucundaki insanlar ile diyaloglar kurmak ve onlarla bir konu üzerinde tartışma imkanları yaratmak

8. Ve sürprizler…..

Eğitim sisteminde kullanılan araçlar

1. Büyük ekranda video seminerleri

2. Bilgisayar sistemi ile audio/video planı

3. Resimli kelime hazinesi

4. Online dersler

5. Mükemmel kurs materyalleri ( Kitaplar ve CD’ler)

6. Evde ekstra pratik yapmak için eğitim CD’leri

7. Haftanın 7 günü kursun eğitici uzmanından destek ve danışmanlık alma imkanı


 

Bize ve sunduğumuz bu yeni sisteme ve olağanüstü programlara katılmanız için size samimi ve kaçırmak istemeyeceğiniz bir fırsat sunuyoruz. 

 

 

  

  

 

 


HAKKIMIZDA

English Exam Center, bugüne kadar İngilizce sınavlara hazırlanırken on binlerce adaya ışık tutmuş birçok yayına imza atmış olan ve halen İngilizce sınavlar üzerine dersler veren İngilizce öğretmenleri Suat GÜRCAN ve Rıdvan GÜRBÜZ tarafından kurulmuştur.

Adres: Mithatpaşa Caddesi, No:33 Kızılay, Çankaya/Ankara
Telefon: (0312) 417 69 10
Faks: (0312) 417 65 92
BANKA HESAP BİLGİLERİ
BANKA ADI: Garanti Bankası
IBAN: TR30 0006 2000 5280 0006 2974 00
HESAP SAHİBİ: DİL AKADEMİSİ EĞİTİM VE YAYINCILIK HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Son Tweetler

Facebook