YDS BAŞVURULARI SONA ERİYOR!

07.14.2016 10:30:54

YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı ) başvuruları 18 Temmuz'da sona eriyor. Sınava başvurmak isteyen adaylar başvuru tarihi sürecinde ÖSYM'nin resmi sitesinden işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

YDS BAŞVURULARI SONA ERİYOR!Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) başvuru işlemleri 29 Haziran tarihinde başlamıştı. Adayların yabancı dil seviyesini ölçmek için gerçekleştirilen sınavın başvuru tarihi ise 18 Temmuz 2016 tarihinde sona eriyor.

4 Eylül 2016 tarihinde gerçekleştirilek olan sınav sabah saat 9:30’da başlayacak ve 180 dakika sürecek.

Adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecektir.


YDS BAŞVURU İŞLEMLERİ

Başvurular elektronik ortamda alınacaktır. Bu konuda adayların izleyeceği yol şu şekildedir.

a) Kılavuz ve Aday Başvuru Formunun edinilmesi: Sınava katılmak isteyen adaylar, 2016-YDS Sonbahar Dönemi Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.

b) Başvuruların nasıl yapılacağının belirlenmesi:
ÖSYM merkez kayıtlarında geçerli bir fotoğrafı bulunmayan adaylar; başvurularını diledikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla yapacaktır.

ÖSYM merkezi kayıtlarında geçerli bir fotoğrafı bulunan adaylar; başvurularını bireysel olarak internet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) veya diledikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla yapacaktır.

Geçerli fotoğraf: Son 50 ay içerisinde herhangi bir başvuru merkezinden çekilmiş ve ÖSYM tarafından reddedilmemiş fotoğraflar geçerli fotoğraftır.

Başvuru merkezleri bilgisi ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinde yer almaktadır.

c)Aday Başvuru Formunun doldurulması: Adaylar başvuru kılavuzunun gerekli maddesini dikkatlice okuduktan sonra Aday Başvuru Formunu dolduracaktır.


DUYURU
(29 Haziran 2016)

 2016-YDS Sonbahar Dönemi Başvuruları

2016 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2016-YDS Sonbahar Dönemi) 4 Eylül 2016 tarihinde uygulanacaktır.

Sınava başvurular, 29 Haziran-18 Temmuz 2016 tarihlerinde yapılacak olup adaylar, başvuru işlemini yaptıktan sonra başvuru süresi içinde sınav ücretini ödeyerek başvurularını tamamlayacaklardır.  Adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir. 

Adaylara saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

HAKKIMIZDA

English Exam Center, bugüne kadar İngilizce sınavlara hazırlanırken on binlerce adaya ışık tutmuş birçok yayına imza atmış olan ve halen İngilizce sınavlar üzerine dersler veren İngilizce öğretmenleri Suat GÜRCAN ve Rıdvan GÜRBÜZ tarafından kurulmuştur.

Adres: Mithatpaşa Caddesi, No:33 Kızılay, Çankaya/Ankara
Telefon: (0312) 417 69 10
Faks: (0312) 417 65 92
BANKA HESAP BİLGİLERİ
BANKA ADI: Garanti Bankası
IBAN: TR30 0006 2000 5280 0006 2974 00
HESAP SAHİBİ: DİL AKADEMİSİ EĞİTİM VE YAYINCILIK HİZMETLERİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Son Tweetler

Facebook