0312 417 69 10 Eğitim Danışmanı

TOEFL

EEC ile İstediğiniz Puanı Almak Çok Daha Kolay!

TOEFL iBT (Test of English as a Foreign Language – Internet-based Testing) her yıl 1 milyon’dan fazla kişinin girdiği dünya çapında yapılan bir sınavdır. TOEFL sonuçları dünyada ve Türkiye’de tüm resmi ve özel kurumlar tarafından kabul edilen İngilizce Yeterlilik düzeyidir.

EEC ile İstediğiniz Puanı Almak Çok Daha Kolay!

Program Günler Saat Toplam Saat Başlama Tarihi Bitiş Tarihi
TOEFL
(iBT, PBT, ITP)
Hafta İçi
Hafta Sonu
12:00 - 15:00
15:30 - 18:30
18:30 - 21:30


09:30 - 12:30
13:30 - 16:30
100 Öğrenci istediği zaman kurs programına başlayabilir. Eğitmenin insiyatifine göre öğrenci istediği puanı alıncaya kadar kursa devam eder.

EĞİTİM SİSTEMİ

EEC'ye Özel Eğitim Sistemi:

 • Eğitim tamamen bilgisayar üzerinden yapılır ve her öğrenci kendi programına başlamadan önce özel bir Seviye Tespit Sınavına girdikten sonra seviyesi, hedefi ve tahmini hazırlanma süresi belirlenir ve ona göre kaç ders saati alması gerektiği kesinleşir.
 • Her öğrenci son derece özel olduğu için eğitim sistemi tamamen öğrenciye özel birebir ilgi yöntemiyle sunulur ve her öğrencinin hedefine uygun özel bir program hazırlanır.
 • Sınavın her bölümünün eğitimi (Reading+ Listening+Speaking+Writing) son derece profesyonel bir şekilde bilgisayarda yazılım ve internet teknolojisi desteğiyle sunulur.
 • Her öğrencinin gelişmesi ve seviyesi sürekli farklı ve gerçek testler ile titizlikle takip edilir ve gereken bilgi akışı yapılır.
 • Öğrenci özel ders şeklinde eğitim aldığı ve her hangi bir gruba bağlı olmadığından dolayı derslerinin gününü ve saatini istediği şekilde, okul veya işine bağlı olarak kendisi belirleyebilir.
 • Kursun sonunda gerçek sınavların sonuçlarına ve öğrencinin hedeflediği puana göre öğretmen-öğrenci koordinesiyle öğrencinin sınava hazır olup olmadığı belirlenir.
 • Hazır olan öğrenci başarı garantisi ile sınava girer ve hazır olmayan öğrencinin ders saati, öğrenci başarılı duruma gelinceye kadar uzatılır.
 • Öğrencilere gereken her testten ve her bölümden uluslararası geçerlilikte ve gerçek sınava uyumlu bol ve çeşitli kaynaklar sunulur.
 • Öğrenciler ders saatlerinin dışında laboratuvardan istedikleri kadar ücretsiz olarak yararlanabilir.
 • Eğitim yılın 12 ayı, haftanın 7 günü, sabah 9:00’dan akşam 09:30’a kadar aralıksız devam eder.

EEC’de TOEFL

 • English Exam Center’da TOEFL-IELTS-TOEIC-PTE eğitimleri için garanti verilir.
 • English Exam Center’da sadece TOEFL-IELTS-TOEIC-PTE için dizayn edilen sınıfımızda, ferah, nezih ve sessiz bir ortamda çalışarak eğitim görürsünüz.
 • English Exam Center’da, sadece ders saatiniz kadar eğitim almazsınız. Ders saatleri dışında PC sınıfımızda istediğiniz kadar çalışarak pratik yapabilirsiniz.
 • English Exam Center’da tüm gün boyunca EEC öğretmenlerinden faydalanabilirsiniz.
 • English Exam Center’da TOEFL-IELTS-TOEIC-PTE sınavına EEC’nin kendine özgü metodu ile hazırlanırsınız.
 • English Exam Center’da okuduğunu anlama, dinleme, konuşma ve yazma için ayrı ayrı ve bireysel odaklı eğitim alırsınız.
 • English Exam Center’da Türk öğrenciler için en zor bölüm gibi görünen konuşma ve yazma bölümlerinin aslında çok kolay olduğunu görürsünüz.
 • English Exam Center’da TOEFL-IELTS-TOEIC-PTE sınavlarının tüm ayrıntılarını, soru tiplerini, stratejilerini, tekniklerini öğrenirsiniz ve sınava bakış açınızı değişir.

TOEFL Related Videos

1. TOEFL Integrated Writing

http://www.youtube.com/watch?v=-hKJTJv4bjY

2. TOEFL Essay Writing

http://www.ets.org/s/toefl/flash/18690_inside-toefl-video.html

3. TOEFL Speaking Questions 1 & 2

http://www.youtube.com/watch?v=L8s9prmAD30&feature=youtu.be

4. TOEFL Speaking Questions 3 & 5

http://www.youtube.com/watch?v=TX18DZR010Y&feature=youtu.be

5. TOEFL Speaking Questions 4 & 6

http://www.youtube.com/watch?v=wmnCWdC9rk4&feature=youtu.be

6. TOEFL® Resources: An Overview for Students (Flash)

http://www.ets.org/s/toefl/flash/17494/TOEFL_Resources_Web_Video.htm

7. Take the TOEFL iBT Tour (Flash)

http://www.ets.org/Media/Tests/TOEFL/tour/highrez/start-web_content.html

8. The TOEFL® Test: Your Passport to the World (Flash)

http://www.ets.org/s/toefl/flash/TOEFL_Passport_video.html

9. The TOEFL iBT Testing Site (Flash)

http://www.ets.org/s/toefl/flash/15571_toefl_prometric.html

10. The TOEFL Test Advantage (Flash)

http://www.ets.org/s/toefl/flash/15019_testtaker.html

TOEFL Test Bülteni

2011-12 TOEFL IBT ® Kayıt Bülteni (PDF)

http://www.ets.org/s/toefl/pdf/toefl_ibt_bulletin_2011-12.pdf

TOEFL'a Kayıt olmak için aşağadaki linki tıklayınız.

https://toefl-registration.ets.org/TOEFLWeb/extISERLogonPrompt.do

1.TOEFL iBT

TOEFL iBT (Test of English as a Foreign Language – Internet-based Testing) her yıl 1 milyon'dan fazla kişinin aldığı dünya çapında yapılan bir sınavdır. TOEFL sonuçları dünyada ve Türkiye’de tüm resmi ve özel kurumlar tarafından kabul edilen İngilizce Yeterlilik düzeyidir.

TOEFL, merkezi Princeton, New Jersey’de olan özel ve kar amacı gütmeyen Eğitimsel Test Servisi (Educational Testing Service) ETS tarafından hazırlanır ve idare edilir. Bu sınav uluslararası öğrencilerin İngilizce yeterlilik seviyelerini ölçmek ve belgelemek için oluşturulmuştur. Kolej ve üniversiteler, profesyonel lisans programları, şirketler, hükümet acenteları ve burs programları da TOEFL sonucunu, muhtemel adayların başarı seviyesini görmek için kullanmaktadır. Amerika dışındaki İngilizce eğitim veren eğitim enstitüleri de TOEFL sonucunu adayların İngilizce yeterliliğini saptamak için kullanmaktadır.

Toefl iBT nerelerde yapılır? Nasıl başvurulur?

TOEFL iBT şu anda neredeyse dünyanın tüm ülkelerinde yapılmaktadır. Türkiye’de başta İstanbul olmak üzere Ankara, İzmir, Adana ve diğer bazı şehirlerde sınava girmek mümkündür. İngilizce seviyesini öğrenmek isteyen herkes bu sınava girebilir ve uluslar arası geçerliliği olan bir skor belgesine sahip olabilir. Sınava girmek isteyen adaylar aşağıdaki şekillerde başvuru yapabilirler:

Sınava internet üzerinden başvurulabilir. Aşağıdaki linkten önce ETS’ye üye olmanız gerekmektedir. Daha sonra aynı linkten kredi kartınızla ödeme yaparak sınava girmek istediğiniz gün ve saati belirleyebilirsiniz.

Toefl Registration

Telefonla da kayıt olabilirsiniz. Toefl sınavına gün almak için 00 31 320 239 540 no’lu numarayı arayabilirsiniz. Burada karşınıza çıkan TOEFL yetkilisiyle İngilizce konuşmanız gerekmektedir. Telefonla gün almadan önce yukarıdaki linkten online kayıt sayfasında üye olursanız telefonda daha kısa süre beklersiniz. Üye olunca size verilen ETS ID numaranızı telefonda belirtmeniz istenecektir. Sonrasında istediğiniz gün ve yer sorulacak, verdiğiniz kredi kartı bilgileri onaylandığı taktirde de gün almış olacaksınız. Ayrıca Posta ya da Fax yoluyla da kayıt olabilirsiniz. Bunun için www.ets.org adresinden gerekli formu bulabilirsiniz.

Sınav ücreti 185 Amerikan Dolardır. Bu ücret, sınav için gün alırken kredi kartıyla doğrudan sınavı yapan şirket ETS’ye (Educational Testing Services) ödenir. Sınava üç günden az kaldığında başvuru yapılamaz. Yapılmış olan başvuru tarihi yine en geç üç gün öncesine kadar 60 Amerikan doları karşılığında değiştirilebilir.

ETS’ye yapılan ödemeler genellikle kredi kartıyla kabul edilmektedir. ETS Tarafından belirlenen sınav ve diğer hizmetlerle ile ilgili ücretler şu şekildedir:

Sınav sonunda katılımcılara herhangi bir not aralığı açıklanmaz. Sonuç sınava girildikten 15 iş günü sonra http://www.toefl.org/ Internet adresinden, daha önce belirlemiş olduğunuz şifreyle öğrenilebilir.

TOEFL iBT’nin içerisinde neler vardır?

TOEFL iBT standartlaştırılmış bir test olup, tüm dünyada kullanılan İngilizce’de 4 ana becerideki yetkinliğinizi ölçer. Bir başka ifadeyle TOEFL iBT sınavında okuduğunuzu ve dinlediğinizi anlama ve yorumlama, verilen bir konuda konuşarak ve yazarak fikirleriniz belirtme yetkinliğiniz ölçülmekte ve kapsamlı bir sonuç belgesi sunulmaktadır. Standartlaştırılmış testler çoktan seçmeli sınavlar olup, pek çok kişiye uygulandıktan sonra güvenilirliği kanıtlanan testlerdir. TOEFL iBT sınavı şu anda tamamen bilgisayar üzerinde Internet yoluyla tüm dünyada uygulanmaktadır ve geniş kapsamlı olarak kolej ve üniversitelere başvurularda ve profesyonel amaçlı olarak kullanılmaktadır. Bunun ana nedeni ise, TOEFL iBT sınavının okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerinin aynı anda ölçerek adayların gerçek dil yetkinliklerini tam olarak yansıtabilmesidir.

Sınav süresi toplam 4 saat 15 dakikadır.

TOEFL iBT 4 bölümden oluşur. Katılımcılar sırasıyla Reading (Okuma), Listening (Dinleme), Speaking (Konuşma) ve Writing (Yazma) bölümlerini tamamlarlar. Bu bölümlerle ilgili ayrıntılar şu şekildedir:

1. Reading (Okuma)

En az 3 en çok 4 okuma parçasından, her biri için 12 ila 14 soru sorulur. Bu sorular hem okuduğunu anlamayı hem de kelime bilgisini ölçer. Toplam süre verilen metinlere göre 60 – 80 dakika arasında değişir. Bazı sorular diğerlerine göre daha yüksek puan değerine sahiptir.

2. Listening (Dinleme)

Katılımcılardan 4 ila 6 tane konuşmayı dinleyip, her biri için 6 soruyu yanıtlamaları istenir. Bu konuşmalar genelde bir üniversite hocasının 3-5 dakikalık her hangi bir konuda anlattığı dersten alınmıştır. Katılımcılar dinlerken isterlerse not alabilirler. Diğer bir soru tipinde de katılımcıların 2 ila 3 tane karşılıklı konuşmayı dinleyip not almaları ve yine her biri için sorulan 5 soruyu yanıtlamaları gerekmektedir. Toplam süre konuşmaların uzunluğuna göre 60 – 100 dakika arasında değişir. Bazı sorular diğerlerine göre daha yüksek puan değerine sahiptir.

3. Speaking (Konuşma)

Katılımcılar, her biri 45 – 60 saniye süren toplam 6 konuşma yapmakzorundadırlar. Konuşmalar karşılıklı sohbet şeklinde değil, sorulan soruya verilen yanıtın 45 ila 60 saniye süreyle bilgisayar tarafından kaydedilip, daha sonra değerlendirilmesi şeklindedir. Öncelikle, katılımcılardan bağımsız bir konu hakkında 15 saniyelik düşünme payından sonra 45 saniyelik bir konuşma yapmaları beklenir. Bu tipte toplam 2 soru sorulur. İkinci bölümde, katılımcıların önce 75 – 100 kelimelik bir okuma parçasını okumaları, sonra 60 – 80 saniyelik aynı konuda bir konuşmayı dinlemeleri istenir. 30 saniyelik bir düşünme payından sonra, adaylar 60 saniyelik bir konuşma yapmak zorundadırlar. Bu tipte toplam 2 soru sorulur. Üçüncü bölümde, katılımcılardan her hangi bir konudaki bir konuşmayı dinleyip, not almaları istenir. Sonrasında sorulan soruya 20 saniyelik düşünme payının ardından 60 saniyelik bir konuşma yapılması istenir. Bu tipte de toplam 2 soru vardır. Katılımcılar bütün bu etkinlikler boyunca diledikleri kadar not alıp, konuşmalarında kullanabilirler.

4. Writing (Yazma)

Katılımcıların her iki kompozisyonu da bilgisayarda yazmaları zorunludur. Bununla beraber, istedikleri takdirde karalama kağıdı kullanabilirler. Birinci bölümde, katılımcılardan 300 kelimelik bir okuma parçasını 3 dakikalık sürede okuyup not almaları istenir. Daha sonra okuma parçasıyla ilgili bir konuda 2 dakikalık bir konuşma dinletilir ve katılımcılar istedikleri takdirde not alabilirler. Son olarak da katılımcılardan, okuyup dinledikleri konuda ortalama 200 kelimelik bir kompozisyon yazmaları istenir. Bu görev için verilen süre 20 dakikadır. Bu esnada okuma parçası da ekranda durmaktadır. İkinci bölümde, katılımcılardan verilen bir konuda en 300 kelimelik bir kompozisyon yazmaları istenir. Verilen süre 30 dakikadır.

Sınavın değerlendirilmesi her bölüm için aşağıdaki gibidir.
Reading 0 – 30
Listening 0 – 30
Speaking 0 – 30
Writing 0 – 30
TOPLAM 0 – 120

0 – 30 arasında her bölüm için ayrıca saptanan skor elde edilen toplam doğru cevap sayısı değil, söz konusu bölüm için elde edilen ham puandır. Bununla beraber, Speaking bölümü için katılımcılara önce 0 – 4 arasında ve Writing bölümü için 0 – 5 arasında bir puan verilip, sonrasında 0 – 30 arası ham puana dönüştürülecektir.

Eski sistemde genel olarak kabul gören başarı düzeyi olan 213 (Computer-Based Test) veya 550 (Paper Based Testing), TOEFL iBT için 80 olarak saptanmıştır. Bununla beraber, bazı kurumlar Speaking ve Writing bölümleri için de minimum skorlar isteyebilirler.

2. TOEFL PBT

TOEFL PBT (Paper-Based Test) her yıl 1 milyon'dan fazla kişinin aldığı dünya çapında yapılan bir sınavdır. TOEFL sonuçları dünyada ve Türkiye’de tüm resmi ve özel kurumlar tarafından kabul edilen İngilizce Yeterlilik düzeyidir.

TOEFL, merkezi Princeton, New Jersey’de olan özel ve kar amacı gütmeyen Eğitimsel Test Servisi (Educational Testing Service) ETS tarafından hazırlanır ve idare edilir. Bu sınav uluslararası öğrencilerin İngilizce yeterlilik seviyelerini ölçmek ve belgelemek için oluşturulmuştur. Kolej ve üniversiteler, profesyonel lisans programları, şirketler, hükümet acenteları ve burs programları da TOEFL sonucunu, muhtemel adayların başarı seviyesini görmek için kullanmaktadır. Amerika dışındaki İngilizce eğitim veren eğitim enstitüleri de TOEFL sonucunu adayların İngilizce yeterliliğini saptamak için kullanmaktadır.

TOEFL PBT (Paper-Based TOEFL) adından da anlaşılacağı gibi, TOEFL iBT’den farklı olarak, bilgisayar uygulaması gerektirmeden yapılan bir testtir. ETS tarafından doğrulanmamakla beraber, PBT’nin TOEFL iBT sınavının yapıldığı ülkelerde artık uygulanmayacağı düşünülmektedir. Buna rağmen, son birkaç yıldır Mayıs aylarında açıklanan önümüzdeki bir yıllık dönemin PBT sınavları için ülkemizde Ankara ve İstanbul’a yer verilmektedir.

PBT sınavı geçerlilik açısından pek çok kurum tarafından iBT ile eşdeğer kabul edilmektedir. Dolasıyla, PBT’den 550 alan öğrenciler iBT’den 79-80 alan öğrencilerle aynı düzeyde değerlendirilmektedir. Bununla beraber, bazı kurumlar PBT skorları yerine iBT skorlarını geçerli saymaktadırlar.

Sınava başvurmak için ETS’nin Internet sitesine aşağıdaki linkten girebilirsiniz.

https://toeflrts.ets.org/OnlineRegistration/rts/StartPage.jsp

Burada kredi kartınızla ödeme yaparak sınav için gün alabilirsiniz. PBT her yıl genellikle Ağustos, Ekim, Kasım, Ocak ve Mayıs aylarında yapılır. Her yıl Mayıs ayından sonra bir sonraki 12 aylık dönemin sınav gün ve saatleri açıklanır.

Sınava isterseniz telefonla da kayıt olabilirsiniz. Toefl sınavına gün almak için 00 31 320 239 540 no’lu numarayı arayabilirsiniz. Burada karşınıza çıkan TOEFL yetkilisiyle İngilizce konuşmanız gerekmektedir. Verdiğiniz kredi kartı bilgileri onaylandığı taktirde gün almış olacaksınız. Ayrıca Posta ya da Fax yoluyla da kayıt olabilirsiniz. Bunun için www.ets.org adresinden gerekli formu bulabilirsiniz. Ama bu yöntem çok zaman alan ve pek önerilmeyen bir seçimdir.

Sınava kayıt olduktan sonraki 2 hafta içinde size sınav giriş belgeniz gönderilir. Gelmediği takdirde mutlaka ETS ile iletişim kurmanız gerekmektedir. Sınava kayıt olduğunuz tarihi tekrar değiştirme imkanınız bulunmamaktadır.

Herhangi bir nedenle sınava girmediğiniz takdirde, ilgili belgeleri doldurup göndermek kaydıyla 65 Amerikan Doları geri ödeme alabilirsiniz.

Sınav günü yanında bulunması gerekenler şunlardır:

a. İmzalı ve fotoğraflı kimlik belgeniz

b. Sınav giriş belgeniz

c. Yakın zamanda çekilmiş bir adet fotoğrafınız

d. 3-4 tane yumuşak kurşun kalem ve silgi

e. Sınav sonuçlarınız ayrıca gönderilmesini istediğiniz kurumların kod numaraları

Sonuç belgeleri sınava girdikten 5 hafta sonra adayların adreslerin postalanır. Bununla beraber sınavdan aşağı yukarı 3 hafta sonra telefonla merkezi arayarak otomatik yanıt sisteminden sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Bu işlem için kredi kartınızla 10 Amerikan Doları ödemeniz gerekmektedir.

Sınav içeriğinde neler vardır? Puanlama nasıldır?

PBT sınavının formatı şu şekildedir. Sınavda her bölüm kendi süresi içinde yanıtlanmalı ve bir sonraki bölüme geçilmelidir. Öğrencilerin süresi tamamlaman bir bölüme tekrar geri dönmelerine izin verilmez.

Listening (Dinleme) bölümünde öğrenciler 3 farklı türde dinleme soruları yanıtlamalıdırlar.

Kısa Karşılıklı Konuşmalar: Bu bölümde öğrenciler 2 kişi tarafından yapılan kısa bir karşılık konuşmayı dinlerler ve konuşmanın içeriği hakkındaki bir soruyu yanıtlarlar. Toplam 30 tane soru vardır. Her soruyu yanıtlamak için öğrencilere 15 saniye süre verilir. Uzun Karşılıklı Konuşmalar: Bu bölümde öğrencilere uzun karşılıklı konuşmaları dinletilir ve sorular sorulur. 2 farklı konuşmadan toplam 8 soru vardır. Her soruyu yanıtlamak için öğrencilere 15 saniye süre verilir.

Uzun Konuşmalar: Bu bölümde öğrencilerden 3-5 dakikalık uzun konuşmaları dinlemeleri istenir ve sorular sorulur. 3 farklı konuşmadan toplam 12 soru vardır. Her soruyu yanıtlamak için 15 saniye süre verilir.

Structure and Written Expression (Dilbilgisi) bölümünde öğrencilere 2 farklı tipte gramer soruları yöneltilir. İlk 15 soru klasik dört şıklı sorulardır. Sonraki 25 soruda ise verilen bir cümledeki gramer hatasının bulunması istenir. 40 soru için toplam süre 25 dakikadır.

Reading Comprehension (Okuduğunu Anlama) bölümünde öğrenciler verilen bir okuma parçasıyla ilgili 9-11 soru yanıtlarlar. Toplam 5 okuma parçasından 50 tane soru sorulur ve öğrencilere 55 dakika süre verilir.

TWE-Writing (Yazma) bölümünde öğrenciler verilen bir konu hakkında bir makale yazmalıdırlar. Toplam süre 30 dakikadır.

Sınavın değerlendirilmesinde öğrencilerin her bölümde yanıtladığı toplam doğru sayısından o bölüm için 31-68 arasında bir ham puan elde edilir. 3 bölümden elde edilen ham puanların ortalaması alınır ve 10’la çarpılır. Ortaya çıkan sonuç sizin TOEFL PBT skorunuzdur. Writng bölümü için 6 üzerinden ayrıca puan verilir.

3. TOEFL ITP (Kurumsal TOEFL)

TOEFL ITP (Institutional Testing Program) kurumların kendi bünyelerinde personel seçimi, kariyer planlama ve gelişim izleme gibi amaçlarla uygulamaları için ETS tarafından hazırlanan sınav biçimidir.

Dünya çapında her yıl 400,000 den fazla ITP sınavı yapılmaktadır. Ülkemizde özel şirketlerin yanı sıra, KOÇ ve İTÜ gibi üniversiteler Hazırlık Proficiency sınavı için ITP uygulamaktadırlar.

TOEFL ITP sınavları daha önceki yıllarda yapılmış olan TOEFL PBT sınavlarından derlenerek hazırlanmaktadır. Sınavlar genellikle kurum binalarında ETS tarafından gönderilen bir yetkili vasıtasıyla yapılmaktadır. Sonuçlar kimi zaman aynı gün içerisinde kimi zaman da belli bir zaman sonra açıklanmaktadır. TOEFL ITP sonuçları kurum dahilindeki kullanımlar için geçerlidir. Bir başka ifadeyle, belli bir kurumun yaptığı ITP sınavı diğer kurumlar için geçerli olmadığı gibi, dünya çapında PBT skoruna alternatif olarak da geçerli değildir.

Sınava başvurular kurum tarafından ilan edilir ve girmek isteyen adaylar kayıt için söz konusu kuruma başvururlar. Sınav ücreti kurumlara göre değişiklik gösterebilir.

Sınav içeriğinde neler vardır? Puanlama nasıldır?

TOEFL ITP daha önceki yıllarda yapılan PBT sınavlarından derlendiği için içerikleri aynıdır. Yani, ITP daha önceki yıllarda sorulan soruları yeniden sorar. TOEFL ITP sınavında TWE (Yazma) bölümü yoktur.

Fakat, Listening (Dinleme), Structure and Written Expression (Dilbilgisi) ve Reading Comprehension (Okuduğunu Anlama) yine aynı şekildedir. TOEFL ITP içeriğiyle ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için sitemizin TOEFL PBT bölümünü inceleyebilirsiniz.

Kurumların özel gereksinimlerini karşılamak için hazırlanan TOEFL ITP iki farklı formatta sunulmaktadır.

Biraz daha kolay sorulardan hazırlanmış olan Pre-TOEFL ITP 1,5 saat sürmekte, PBT düzeyinde hazırlanan TOEFL ITP ise 2 saat sürmektedir.

“Her öğrenci özeldir” ilkesi

English Exam Center her öğrencinin farklı öğrenme becerilerine sahip olduğunu bilerek ve herkesin farklı öğrenme hızında ilerlediğini göz önünde bulundurarak konu eksiği olan öğrencilerine bire bir ders yapma imkanı sunmaktadır. Ayrıca dersi kaçıran ya da herhangi bir konuyu pekiştirmek isteyen her aday bire bir derslerle ücretsiz olarak bu imkandan faydalanabilir.

TOEFL programları English Exam Center’ da seviye tespit sınav sonuçlarına göre her aday için farklı ders saati şeklinde yapılmaktadır. Öğrenciler English Exam Center’ da yapılacak seviye tespit sınavlarına göre ya da www.englishexamcenter.com sitemizde uygulayacakları sınavların sonuçlarına bakılarak seviyelerine uygun gruplara yerleştirileceklerdir.

Sizleri de bu eğitim ailesinin bir ferdi olmaya davet ediyoruz....

Başa Dön