0312 417 69 10 Eğitim Danışmanı

PTE ACADEMIC

EEC ile İstediğiniz Puanı Almak Çok Daha Kolay!

PTE ( Pearson Test Of English ) testi bilgisayar tabanlı yeni bir uluslararası akademik İngilizce sınavıdır. Sınav, anadili İngilizce olmayan ve akademik İngilizce yeterliliklerini kanıtlamak zorunda olan katılımcıların dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerini doğru bir şekilde ölçer. PTE Academic üniversiteler, yüksek eğitim kurumları, devlet birimleri ve akademik İngilizce gerektiren kurumlar için katılımcıların dil becerilerinin gerçek ölçümlerini sağlar. PTE Academic, Mezuniyet Yönetim Kabul Konseyi (Graduate Management Admission Council®) (GMAC)® tarafından desteklenmektedir.

EEC ile İstediğiniz Puanı Almak Çok Daha Kolay!

Program Günler Saat Toplam Saat Başlama Tarihi Bitiş Tarihi
PTE Hafta İçi
Hafta Sonu
12:00 - 15:00
15:30 - 18:30
18:30 - 21:30


09:30 - 12:30
13:30 - 16:30
100 Öğrenci istediği zaman kendi programına başlayabilir. Eğitmenin insiyatifine göre öğrenci istediği puanı alıncaya kadar kursa devam eder.
EĞİTİM SİSTEMİ

EEC'ye Özel Eğitim Sistemi:

 • Eğitim tamamen bilgisayar üzerinden yapılır ve her öğrenci kendi programına başlamadan önce özel bir Seviye Tespit Sınavına girdikten sonra seviyesi, hedefi ve tahmini hazırlanma süresi belirlenir ve ona göre kaç ders saati alması gerektiği kesinleşir.
 • Her öğrenci son derece özel olduğu için eğitim sistemi tamamen öğrenciye özel birebir ilgi yöntemiyle sunulur ve her öğrencinin hedefine uygun özel bir program hazırlanır.
 • Sınavın her bölümünün eğitimi (Reading+ Listening+Speaking+Writing) son derece profesyonel bir şekilde bilgisayarda yazılım ve internet teknolojisi desteğiyle sunulur.
 • Her öğrencinin gelişmesi ve seviyesi sürekli farklı ve gerçek testler ile titizlikle takip edilir ve gereken bilgi akışı yapılır.
 • Öğrenci özel ders şeklinde eğitim aldığı ve her hangi bir gruba bağlı olmadığından dolayı derslerinin gününü ve saatini istediği şekilde, okul veya işine bağlı olarak kendisi belirleyebilir.
 • Kursun sonunda gerçek sınavların sonuçlarına ve öğrencinin hedeflediği puana göre öğretmen-öğrenci koordinesiyle öğrencinin sınava hazır olup olmadığı belirlenir.
 • Hazır olan öğrenci başarı garantisi ile sınava girer ve hazır olmayan öğrencinin ders saati, öğrenci başarılı duruma gelinceye kadar uzatılır.
 • Öğrencilere gereken her testten ve her bölümden uluslararası geçerlilikte ve gerçek sınava uyumlu bol ve çeşitli kaynaklar sunulur.
 • Öğrenciler ders saatlerinin dışında laboratuvardan istedikleri kadar ücretsiz olarak yararlanabilir.
 • Eğitim yılın 12 ayı, haftanın 7 günü, sabah 9:00’dan akşam 9:30’a kadar aralıksız devam eder.


EEC’de PTE ACADEMIC

 • English Exam Center’da TOEFL-IELTS-TOEIC-PTE eğitimleri için garanti verilir.
 • English Exam Center’da sadece TOEFL-IELTS-TOEIC-PTE için dizayn edilen sınıfımızda, ferah, nezih ve sessiz bir ortamda çalışarak eğitim görürsünüz.
 • English Exam Center’da, sadece ders saatiniz kadar eğitim almazsınız. Ders saatleri dışında PC sınıfımızda istediğiniz kadar çalışarak pratik yapabilirsiniz.
 • English Exam Center’da tüm gün boyunca EEC öğretmenlerinden faydalanabilirsiniz.
 • English Exam Center’da TOEFL-IELTS-TOEIC-PTE sınavına EEC’nin kendine özgü metodu ile hazırlanırsınız.
 • English Exam Center’da okuduğunu anlama, dinleme, konuşma ve yazma için ayrı ayrı ve bireysel odaklı eğitim alırsınız.
 • English Exam Center’da Türk öğrenciler için en zor bölüm gibi görünen konuşma ve yazma bölümlerinin aslında çok kolay olduğunu görürsünüz.
 • English Exam Center’da TOEFL-IELTS-TOEIC-PTE sınavlarının tüm ayrıntılarını, soru tiplerini, stratejilerini, tekniklerini öğrenirsiniz ve sınava bakış açınızı değişir.

Sınav formatı

Bölüm İçerik Süre
Giriş Introduction Süre kısıtlaması yok
1. Bölüm Speaking and writing 77-93 dakika
2. Bölüm Reading 32-41 dakika
İsteğe bağlı mola 10 dakika
3. Bölüm Listening 45-57 dakika
Sınav süresi

Sınav, tek oturumdan oluşan yaklaşık üç saatlik bir sürede tamamlanır. Her bir ekranda o anki bölüm için ne kadar süreniz kaldığını gösteren bir sayaç vardır. Diğer katılımcıların da olduğu bir sınav salonundaysanız, güvenlik dolayısıyla her birinize farklı bir sınav grubu verilecektir. Diğer katılımcılar sizden daha hızlı ya da yavaş ilerliyorlarsa endişelenmeyiniz. Kendi ekranınıza ve ne kadar sürenizin kaldığına odaklanınız.

Molalar

Sınavın 2. kısmından (Reading) sonra kısa bir mola verme hakkına sahip olacaksınız. Talimatlar uygun zamanda ekranınızda belirecektir. Mola vermek için, ekrandaki talimatları takip ediniz. Molanın süresi 10 dakikadır, bu süreye sisteme girişiniz ve masanıza dönüşünüzü kapsayan zaman da dahildir. İzin verilen 10 dakikayı aşarsanız, aştığınız kadar süre sınavınızın bir sonraki bölümünden düşülecektir. Mola vermek istemiyorsanız, mola süresi sınav sürenize eklenmeyecektir.

Cevapları kontrol etme

Sorunuzu yanıtlayıp Next (N) butonuna tıkladıktan sonra, önceki sorulara dönüp cevabınızı değiştiremezsiniz. Sınav sonunda cevaplarınızı kontrol edemezsiniz.

Dinleme soruları

Bazı sorular İngilizce anlama yeterliliğinizi ölçer. Sınavda İngiliz, Amerikan ve Avustralya İngilizcesi gibi çeşitli aksanlar kullanılmaktadır. Ses ve video dosyalarını sadece bir kere dinleyebileceksiniz; her bir dosyada sesi istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Sınavda ses/video dosyalarını tekrar oynatamayacaksınız.

Konuşma soruları

Bazı sorular İngilizce konuşma yeterliliğinizi ölçer. Mikrofona konuşup cevabınızı kaydetmeniz istenecektir. Cevaplarınızı tekrar kaydedemezsiniz. Uyarı tonunu duyduktan sonra, üç saniye içinde cevap vermezseniz, cevabınız kaydedilmeyecek ve bir sonraki soruya geçmek zorunda kalacaksınız.

Yazma soruları

Bazı sorular İngilizce yazma yeterliliğinizi ölçer. Cevaplarınızı İngiliz ya da Amerikan İngilizcesi gibi yaygın imlâ kurallarından herhangi birini kullanarak yazabilirsiniz. Her soruya belirli bir süre içinde cevap vermeye başlamalısınız. Eğer bu süre içinde cevap vermezseniz, bir sonraki soruya geçmek zorunda kalırsınız.

Sınavın yapısı ve mevcut çalışma materyalleri hakkında daha fazla bilgi için El Kitabı’nın Eğitim Kaynakları bölümüne bakın Learning Resources (Bölüm 5) ve www.pearsonpte.com’u ziyaret edin.

 

Başa Dön