0312 417 69 10 Eğitim Danışmanı

OKUMA - KELİME - ÇEVİRİ - TEST

Artık okuduğunuz İngilizce metni tam manasıyla anlayabilecek ve sınavlarda sorulan detay bilgi gerektiren soruları çok daha rahat bir şekilde cevaplayacaksınız.

YDS’de en çok zorlandığınız nokta okuduğunuzu anlamak mı?

Kendi başınıza yaptığınız kelime ezberleme çalışmaları arzuladığınız kadar verimli olmuyor mu?

Okuduğumu tam olarak bi anlasam bu sınavlarda mutlaka başarılı olurum” mu diyorsunuz?

Kendi başınıza yaptığınız çalışmalar sistemlli değil mi ?

Okuduğunuz metindeki uzun cümleler sizin için tam bir kabus mu?

İngilizce bir cümleyi okuduktan sonra çoğu kez ‘Anladım ama anlatamıyorum!” mu diyorsunuz?

Aslında benim eksiğim gramer değil de kelime. Kelime bilgim yetersiz olduğu için YDS’de başarısız oluyorum” diye mi düşünüyorsunuz?

Okuma parçası sorularında hem parçayı hem de soruları anladığım halde yine de yanlış cevap veriyorum” mu diyorsunuz?

İşte, bu ve bunlara benzer birçok soruyu kendinize sorduğunuzda aldığınız cevap “Evet” ise eğitim programlarımıza yeni eklediğimiz “Okuma-Kelime-Çeviri-Test” gruplarımız tam size göre.

İngilizce bir cümleyi en iyi nasıl tahlil edebileceğinizi bütün detaylarıyla bu kursumuzda öğreneceksiniz.

YDS programlarımıza alternatif olarak hazırladığımız ve hem özellikle okuma ve çeviri alanında kendisini geliştirmek isteyen adaylar hem de YDS notlarını artırmak isteyen adaylar için hazırlanan Okuma - Kelime - Çeviri - Test gruplarının programları bu alanda birçok kitap yayınlamış, uyguladıkları öğretim sistemi ve test çözüm teknikleriyle öncü olan Suat GÜRCAN ve Rıdvan GÜRBÜZ tarafından hazırlanmaktadır ve Okuma - Kelime - Çeviri - Test gruplarında dersler bu alanda yayınları olan ve YDS konusunda uzmanlaşmış, bugüne kadar önde gelen çeşitli üniversitelerde görev almış ve almaya devam eden deneyimli YDS uzmanları tarafından verilmektedir.

EEC DİL OKULUNDA Okuma - Kelime - Çeviri - Test hazırlık gruplarımıza katılabilmeniz için en az Orta Düzey (Intermediate) İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıca, daha önce YDS sınavına girdiyseniz sonuç belgenizi sunmanız, yoksa kurumumuzca hazırlanmış olan YDS seviye tespit sınavımıza kurumumuzda ya da internet adresimizde girerek en az orta seviyede (35+) bir puan almanız gerekmektedir. Eğer seviye tespit sınavımızdan 35+ bir puan aldıysanız ya da daha önce girmiş olduğunuz YDS sınavlarından en az 40-50 değerinde bir notunuz varsa Okuma - Kelime - Çeviri- Test gruplarımıza katılabilirsiniz.

  • Okuma - Kelime - Çeviri - Test programlarımız YDS içeriği ile paralel olarak devam ettirilmektedir.
  • Okuma - Kelime - Çeviri - Test programlarımız 60-120 ders saatinden oluşmaktadır.
  • Kurslarımız hafta içi gündüz, hafta içi akşam ve hafta sonları yapılan derslerle sürdürülmektedir.
  • Hafta içi gündüz ve hafta sonu 09.30 – 13.00 ve 14.00 - 17.30 oturumlarımız mevcuttur.
  • Hafta içi akşam gruplarımızda ise 18.15-21.45 arasında yapılmaktadır.
  • Bir kurs süresi haftalık ders saatlerine göre 2,5 ile 4 ay arasında değişmektedir.

EEC DİL OKULUNDA Okuma - Kelime - Çeviri - Test grupları adayların notlarına göre ayrılmaktadır ve homojen gruplar oluşturulmaktadır.

EEC DİL OKULUNDA diğer kurumlardan farklı olarak grup dersleri başlamadan önce kayıtlı olduğunuz tarihten itibaren tüm adaylara kendi seviyelerine göre okuma ve kelime odaklı çalışma programları verilir ve dersler başlamadan önce adayların İngilizce’ye dair bilgi birikimlerini artırmaları sağlanır.

EEC DİL OKULUNDA kayıt olduğunuz an itibariyle sizlere Okuma ve Kelime Çalışmalarına yönelik hazırlamış olduğumuz 3 kitap sunulmaktadır. Ayrıca Uzaktan Eğitim sistemlerimiz olan www.UZAKTANYDS.com ve www.PASSAGEWORK.com sitelerimizdeki eğitim ve video panellerine erişim sağlayabileceğiniz şifreleriniz ve bu sistemlerden nasıl faydalanacağınıza dair bir çalışma programı da sizlere verilmektedir. Grubunuzun başladığı ilk gün de EEC öğretmenleri tarafından hazırlanmış bir Reading Pack de sizlere sunulacaktır.

EEC DİL OKULUNDA uygulanan Okuma - Kelime - Çeviri - Test kurslarımızda çeşitli kaynaklardan Okuma ve Kelime Çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca bu sürece paralel olarak YDS içeriğinden de uzaklaşmamak adına her konuya dair testler de sunulmaktadır. Diğer bir deyişle okuma ve kelime çalışmaları ile birlikte ilk günden başlayarak test çözüm süreci de başlamaktadır. Bu sayede Okuduğunu Anlama ve Kelime üzerine kurulu olan YDS’ye hazırlık süreci kolaylaşmaktadır. Ayrıca ara deneme sınavları ile de öğretilen konular pekiştirilmektedir.

Sürecimizin son 20 ders saatinde ise 200’e yakın okuma parçası analizi ve tüm konular detaylı bir şekilde bitirildiği için artık deneme sınavları süreci başlamaktadır. Bu süreçte geçmiş yıllara ait 10 deneme sınavı ile Özgün olarak hazırlamış olduğumuz 7 deneme sınavı, sınav formatında fasiküller halinde adaylara sunulmaktadır ve bu sınavların detaylı çözümleri yapılarak da sınav için tüm hazırlıklar tamamlanmaktadır. Ayrıca sınavdan önce 2 kez yapılan Türkiye geneli YDS deneme sınavları ile de “Gerçek Sınav – Gerçek Mekan” parolamızla öğrencilerimiz YDS öncesindeki son provalarını yapmaktadır.

60-120 ders saatlik süre içinde tüm adaylar www.UZAKTANYDS.com ve www.PASSAGEWORK.com sitelerimizden de faydalanmaktadır. www.UZAKTANYDS com sitemizde bulunun yaklaşık 150 saatlik eğitim videoları sayesinde öğrencilerimiz kursumuzdaki YDS programını takip edebilmektedir. www.PASSAGEWORK.com sitemizde bulunan yaklaşık 700 okuma parçası ve 15.000 kelime sayesinde de öğrencilerimiz Okuma ve Kelime konusunda kendilerini geliştirebilmektedir.


Başa Dön