0312 417 69 10 Eğitim Danışmanı

IELTS

EEC ile İstediğiniz Puanı Almak Çok Daha Kolay!

IELTS: International English Language Testing System, İngilizce’nin geçerli olduğu ortamlarda eğitim almak veya çalışmak isteyen adayların İngilizce dil seviyesini ölçmek için hazırlanmış bir sınavdır.

EEC ile İstediğiniz Puanı Almak Çok Daha Kolay!

Program Günler Saat Toplam Saat Başlama Tarihi Bitiş Tarihi
IELTS Hafta İçi
Hafta Sonu
12:00 - 15:00
15:30 - 18:30
18:30 - 21:30


09:30 - 12:30
13:30 - 16:30
100 Öğrenci istediği zaman kendi programına başlayabilir. Eğitmenin insiyatifine göre öğrenci istediği puanı alıncaya kadar kursa devam eder.

EĞİTİM SİSTEMİ


EEC'ye Özel Eğitim Sistemi:

 • Eğitim tamamen bilgisayar üzerinden yapılır ve her öğrenci kendi programına başlamadan önce özel bir Seviye Tespit Sınavına girdikten sonra seviyesi, hedefi ve tahmini hazırlanma süresi belirlenir ve ona göre kaç ders saati alması gerektiği kesinleşir.
 • Her öğrenci son derece özel olduğu için eğitim sistemi tamamen öğrenciye özel birebir ilgi yöntemiyle sunulur ve her öğrencinin hedefine uygun özel bir program hazırlanır.
 • Sınavın her bölümünün eğitimi (Reading+ Listening+Speaking+Writing) son derece profesyonel bir şekilde bilgisayarda yazılım ve internet teknolojisi desteğiyle sunulur.
 • Her öğrencinin gelişmesi ve seviyesi sürekli farklı ve gerçek testler ile titizlikle takip edilir ve gereken bilgi akışı yapılır.
 • Öğrenci özel ders şeklinde eğitim aldığı ve her hangi bir gruba bağlı olmadığından dolayı derslerinin gününü ve saatini istediği şekilde, okul veya işine bağlı olarak kendisi belirleyebilir.
 • Kursun sonunda gerçek sınavların sonuçlarına ve öğrencinin hedeflediği puana göre öğretmenöğrenci koordinesiyle öğrencinin sınava hazır olup olmadığı belirlenir.
 • Hazır olan öğrenci başarı garantisi ile sınava girer ve hazır olmayan öğrencinin ders saati, öğrenci başarılı duruma gelinceye kadar uzatılır.
 • Öğrencilere gereken her testten ve her bölümden uluslararası geçerlilikte ve gerçek sınava uyumlu bol ve çeşitli kaynaklar sunulur.
 • Öğrenciler ders saatlerinin dışında laboratuvardan istedikleri kadar ücretsiz olarak yararlanabilir.
 • Eğitim yılın 12 ayı, haftanın 7 günü, sabah 9:00’dan akşam 9:30’a kadar aralıksız devam eder.

EEC’de IELTS

 • English Exam Center’da TOEFL-IELTS-TOEIC-PTE eğitimleri için garanti verilir.
 • English Exam Center’da sadece TOEFL-IELTS-TOEIC-PTE için dizayn edilen sınıfımızda, ferah, nezih ve sessiz bir ortamda çalışarak eğitim görürsünüz.
 • English Exam Center’da, sadece ders saatiniz kadar eğitim almazsınız. Ders saatleri dışında PC sınıfımızda istediğiniz kadar çalışarak pratik yapabilirsiniz.
 • English Exam Center’da tüm gün boyunca EEC öğretmenlerinden faydalanabilirsiniz.
 • English Exam Center’da TOEFL-IELTS-TOEIC-PTE sınavına EEC’nin kendine özgü metodu ile hazırlanırsınız.
 • English Exam Center’da okuduğunu anlama, dinleme, konuşma ve yazma için ayrı ayrı ve bireysel odaklı eğitim alırsınız.
 • English Exam Center’da Türk öğrenciler için en zor bölüm gibi görünen konuşma ve yazma bölümlerinin aslında çok kolay olduğunu görürsünüz.
 • English Exam Center’da TOEFL-IELTS-TOEIC-PTE sınavlarının tüm ayrıntılarını, soru tiplerini, stratejilerini, tekniklerini öğrenirsiniz ve sınava bakış açınızı değişir.

IELTS Related Vidoes

1. IELTS Strategies

https://www.youtube.com/results?search_query=IELTS+strategies

2. IELTS Speaking Strategies

http://www.youtube.com/watch?v=_W5khrahvKA

http://www.youtube.com/watch?v=Vo3JqtdPb_I

http://www.youtube.com/watch?v=tmJi-XFLuQU

IELTS Calculator

http://ielts.calculator.free.fr

IELTS

ELTS: International English Language Testing System, İngilizce’nin geçerli olduğu ortamlarda eğitim almak veya çalışmak isteyen adayların İngilizce dil seviyesini ölçmek için hazırlanmış bir sınavdır.

IELTS, British Council (BC), University of Cambridge English For Speakers of Other Languages (ESOL) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) tarafından ortaklaşa geliştirilen bir dil sınavıdır.

IELTS Türkiye'de, İstanbul, Ankara ve İzmir’de uygulanır fakat bu sınavın bütün başvuru işlemleri sadece British Council İstanbul ofisinden yapılmaktadır.

IELTS, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere ve Amerika gibi birçok ülkelerdeki üniversite ve şirketler tarafından kabul edilmektedir. Türkiye’de IELTS’i kabul eden üniversite ve şirket sayısı ise gün geçtikçe artmaktadır. Örneğin: Boğaziçi, Bilkent, Bilgi, Yeditepe Üniversiteleri ve THY, Yapı Kredi ve Akbank gibi. Ayrıca göçmenlik büroları ve devlet kurumları da IELTS sınavını tanımaktadırlar.

IELTS Sınavı Academic ve General Training olmak üzere iki modül seçeneğine sahiptir. General Training modülü genelde göçmenlik başvuruları için tercih edilir, Academic modül ise eğitim alanında yapılan başvurularda tercih edilmektedir. IELTS sınavını hangi modülde almanız gerektiğini, mutlaka sizden bu sınavı almanızı isteyen kuruma sorarak emin olunuz.

HANGİ ÜLKELER VE KURUMLAR IELTS SINAVINI KABUL EDİYOR?

IELTS Avusturalya, Yeni Zelanda, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve Ingiltere başta olmak üzere birçok ülkede, üniversite başvurularında kabul edilmektedir.

Amerika Birleşik Devletlerinde, 1400’den fazla üniversite ve kurum IELTS sınavını kabul etmektedir. Tüm listeyi görmek için www.ielts.org sitesinden yararlanabilirsiniz.

Amerika’da öğrenim görmek ya da çalışmak isteyenler için IELTS hizmet ve kalite sunmaktadır. IELTS, dünya çapında 120 ülkede 300 test uygulama merkezinde, senede 48 test ile hizmet vermektedir. Teste bir kere girenler bir sonraki sınavda tekrar şanslarını deneyebilirler. Amerika dışında, İngiltere, Avustralya, Kanada ve Yeni Zelanda ve göçmenlik ofisleri dahil olmak üzere İngilizce konuşulan eğitim kurumu ve profesyonel kurum IELTS’i kabul etmektedir. IELTS, dil değerlendirmede en yüksek uluslararası standartlara sahiptir. Test , IELTS’e en güvenilir test sonucu itibarını kazandıran, yüz yüze konuşmanın yanı sıra okuma, yazma ve dinleme bölümlerinden oluşmaktadır.

SINAV FORMATI

IELTS Sınavı Listening (Dinleme), Reading (Okuma), Writing (Yazma) ve Speaking (Konuşma) olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır. Konuşma bölümü hariç, toplam sınav süresi 2 saat 45 dakikadır. IELTS Sınavı Academic ve General Training olmak üzere iki modül seçeneğine sahiptir.

Listening bölümü:

Diyaloglardan oluşan 30 dakikalık bir bölümdür. Dört ayrı bölümden oluşur ve her kısımdan önce katılımcılara farklı diyaloglar dinletilir ve bunun ardından sınavda yer alan sorulara incelemeleri için süre verilir.

                 

                  ACADEMIC - LISTENING ( Each section is heard once only A variety of voices                                 and native-speaker accents is used )

 

  Timing

 
Approximately 30 minutes (plus 10 minutes’ transfer time)

Questions

 
There are 40 questions. A variety of question types is used, chosen from the following: multiple choice, matching, plan/map/diagram labelling, form completion, note completion, table completion, fl ow-chart completion, summary completion, sentence completion, short-answer questions.

  Test    Parts

 

Section 1: 

 is a conversation between two people set in an everyday social context (e.g. a conversation in an accommodation agency).

Section 2: 

 is a monologue set in an everyday social context (e.g. a speech about local facilities or a talk about the arrangements for meals during a conference).

Section 3: 

 
a conversation between up to four people set in an educational or training context (e.g. a university tutor and a student discussing an assignment, or a group of students planning a research project).

Section 4: 

 a monologue on an academic subject (e.g. a university lecture).

    Skills assessed:

 
A wide range of listening skills is assessed, including understanding of main ideas and specifi c factual information; recognising opinions, attitudes and purpose of a speaker; and following the development of an argument.

  Marking

 
Each correct answer receives 1 mark Scores out of 40 are converted to the IELTS 9-band scale Scores are reported in whole and half bands. 

Reading bölümü:

Toplam 60 dakikadan oluşmaktadır. Sorular çoktan seçmeli olup ,metinler; kitap, dergi ve gazete alıntılarından oluşur.


ACADEMIC - READING

  Timing

 
60 minutes (no extra transfer time)

Questions

 
There are 40 questions A variety of question types is used, chosen from the following: multiple choice, identifying information (True/False/Not Given), identifying writer’s views/claims (Yes/No/Not Given), matching information, matching headings, matching features, matching sentence endings, sentence completion, summary completion, note completion, table completion, fl owchart completion, diagram label completion, short-answer questions.

  Test    Parts

 

Section 1: 

 
Each section contains one long text. Texts are authentic and are taken from books, journals, Magazines and newspapers. They have been written for a non-specialist audience and are on academic topics of general interest. Texts are appropriate to, and accessible to, candidates entering undergraduate or postgraduate courses or seeking professional registration. Texts range from the descriptive and factual to the discursive and analytical. Texts may contain non-verbal materials such as diagrams, graphs or illustrations. If texts contain technical terms, then a simple glossary is provided.

Section 2: 

 
Each section contains one long text. Texts are authentic and are taken from books, journals, Magazines and newspapers. They have been written for a non-specialist audience and are on academic topics of general interest. Texts are appropriate to, and accessible to, candidates entering undergraduate or postgraduate courses or seeking professional registration. Texts range from the descriptive and factual to the discursive and analytical. Texts may contain non-verbal materials such as diagrams, graphs or illustrations. If texts contain technical terms, then a simple glossary is provided.

Section 3: 

 
Each section contains one long text. Texts are authentic and are taken from books, journals, Magazines and newspapers. They have been written for a non-specialist audience and are on academic topics of general interest. Texts are appropriate to, and accessible to, candidates entering undergraduate or postgraduate courses or seeking professional registration. Texts range from the descriptive and factual to the discursive and analytical. Texts may contain non-verbal materials such as diagrams, graphs or illustrations. If texts contain technical terms, then a simple glossary is provided.

    Skills assessed:

 
A wide range of reading skills is assessed, including reading for gist, reading for main ideas, reading for detail; understanding inferences and implied meaning; recognising a writer’s opinions, attitudes and purpose; and following the development of an argument.

  Marking

 
Each correct answer receives 1 mark Scores out of 40 are converted to the IELTS 9-band scale Scores are reported in whole and half bands. 

IELTS BİLGİ KİTAPÇIĞI

IELTS Aday bilgi kitapçığından daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

https://www.britishcouncil.org.tr/exam/ielts

IELTS Sınavına Nasıl Kayıt Olabilirsiniz?

1. Adım:

Sınav giriş ücreti £100 Sterlin'dir. IELTS sınavı başvuru ücretini en yakın İş Bankası şubesine yatırabilirsiniz.

British Council banka hesabı detayları: Türkiye İş Bankası Beyoğlu Şubesi Sterlin Hesabı No: 1011 - 3150992

Bu hesaba £100 Sterlin yatırınız. Banka dekontunun açıklama bölümüne mutlaka adınızı soyadınızı, şehrinizi, gireceğiniz sınav tarihini ve "IELTS sınav ücreti" ibaresini yazdırınız.

(Örnek: Ahmet Yıldırım İstanbul 10 Temmuz tarihli IELTS sınav ücretidir)

Önemli Not: Dekontta aşağıdaki bilgilerin yer alığından emin olunuz:

Adayın İsmi

Sınav ismi (IELTS)

Sınav Tarihi

Sınava girilmek istenen şehir

2. Adım:

IELTS başvuru formunu temin edip çıktısını alıp, doldurun.(britishcouncil.org.tr)

- 1 vesikalık fotoğrafı sınav günü getirebilirsiniz

- Academic veya General Training modül seçimini IELTS sertifikalarını kullanacağınız kurumlardan öğrenebilirsiniz

- Başvuru formunun ilk dört sayfası gerekmektedir

3. Adım:

IELTS başvuru formunu, banka dekontunun fotokopisini ve kimlik fotokopisini 0212 355 56 59'a fakslayınız.

Ardından faks teyidi için 0212 355 56 23'ü arayınız.

Sınav günü getirmeniz gereken evraklar:

- 1 vesikalık fotoğraf (son 6 ay içerisinde çekilmiş)

- Başvuru Formu ve dekontun orijinali

- 2 Kimlik (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport veya resimli ikametgah)

Başvurunuzu sınav tarihinden en geç 14 gün öncesinde tamamlamış olmalısınız.

Transfer

Adaylar sınavlarını ileri bir tarihe transfer edebilirler.

Transfer işlemi sadece bir kez yapılır.

Sınav tarihinden en az 20 iş günü önce müracaat edenlerden transfer ücreti alınmaz.

20 iş günü içinde müracaat edenlerden £42.50 karşılığı TL. transfer ücreti alınır.

Kayıt İptali

Adaylar herhangi bir nedenle kayıtlarını iptal edebilirler.

Sınav tarihinden en az 5 iş günü önce başvuranlara £42.50 karşılığı TL. geri ödeme yapılır.

5 iş günü içinde başvuranlara geri ödeme yapılmaz.

TEST SONUÇLARI

Sınav tarihinden sonra 13. gün Test Sonuç Raporunuz kurye ile adresinize gönderilecektir. Test Sonuç Raporunda, Listening, Reading, Writing ve Speaking bölümlerinin ayrı olarak 9 üzerinden değerlendirmesi ve bunların ortalaması olan sonuç notunuz yeralmaktadır.

IELTS Sınav Sonucları Ne İfade Eder ?

Adaylar 1’den 9’a kadar olan puanlamaya göre bir sonuç elde ederler. Geçme veya kalma puanı yoktur.

9 - Expert User

Dil üzerinde tam bir hakimiyeti vardır: uygun, doğru ve akıcı konuşma ve tam anlama becerisine sahiptir.

8 - Very Good User

Dil üzerinde sadece sistematik olmayan hatalar ve uygunsuzluklar dışında tam bir hakimiyeti vardır. Bilgisi dahilinde olmayan konularda anlaşmazlıklar olabilir. Zor ve detaylı tartışmalarda başarılıdır.

7 - Good User

Dil üzerinde bazı durumlarda olabilecek rastlantısal hatalar, uygunsuz kullanım ve yanlış anlamalar dışında eylemsel hakimiyeti vardır. Genellikle zor ve karmaşık dili iyi kullanır ve detaylı muhakemesini yapar.

6 - Competent User

Bazı hatalar, uygunsuz kullanımlar ve yanlış anlamalar olmasına rağmen genellikle dili efektif kullanır. Yabancısı olmadığı konularda oldukça zor seviyedeki İngilizceyi kullanabilir.

5 - Modest User

Hata yapmaya müsait olmasına rağmen birçok durumda genel anlamı çıkarabilir ve dil üzerinde kısmi bir hakimiyeti vardır. Bildiği bir konuda basit bir iletişim kurabilir.

4 - Limited User

Bilgisi dahilinde olan durumlarda bile İngilizce becerisi limitlidir. Anlama ve ifade etmede sık sık problem yaşar. Karmaşık ve zor bir dili kullanamaz.

3 - Extremely Limited User

Sadece çok iyi bildiği konuları anlayıp ifade edebilir. İletişimde sık sık zorluk yaşar.

2 - Intermittent User

En basit bilgileri belirli kelimelerle ifade etmek bildigi konularda kısa formüller kullanmak ve acil ihtiyaçlarını belirtmek dışında gerçek iletişim kurmak mümkün değildir. Yazı ve konuşma İngilizcesini anlamakta zorluk çeker.

1 - Non User

Birkaç kelime dışında dili kullanma yeteneği yoktur.

IELTS SINAVINA TÜRKİYE’DE HANGİ ŞEHİRLERDE GİREBİLİRİM?

IELTS sınavına Istanbul, Ankara, Adana ve İzmir şehirlerinde girebilirsiniz.

IELTS Sınav Merkezleri
İSTANBUL IELTS SINAV MERKEZLERİ

British Council Istanbul (Test Centre) Address: IELTS Administrator Istanbul

Tel: +90 212 355 5657

Fax: +90 212 355 5659


IDP Istanbul – IELTS Test Centre Address: Inonu Cad Teknik Han No 38 / 1 Gumussuyu Taksim Istanbul

Tel: +90 212 245 15 88

Email: ielts.istanbul@idp.com

Web: www.ielts.org

ADANA IELTS SINAV MERKEZLERİ

ADANA

Address: IELTS Administrator Adana

Tel: +90 212 355 5657

Fax: +90 212 355 5659

Email: ielts@britishcouncil.org.tr

Web: IELTS Home - Exams - Learning - British Council - Turkey

ANKARA IELTS SINAV MERKEZLERİ

ANKARA

British Council Ankara

Address: IELTS Administrator Ankara

Tel: +90 212 355 5657

Fax: +90 212 355 5659

Email: ielts@britishcouncil.org.tr

Web: IELTS Home - Exams - Learning - British Council - Turkey

İZMİR IELTS SINAV MERKEZLERİ

British Council Izmir (Test Venue)

Address: IELTS Administrator Izmir

Tel: +90 212 355 5657

Fax: +90 212 355 5659

Email: ielts@britishcouncil.org.tr

Web: Exam dates - IELTS - Learning - British Council - Turkey

Başa Dön